Astroloski kutak
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zadnje teme
» rak skorpija black magic woman
Jarac/Devica I_icon_minitimeSre Mar 16, 2016 8:33 pm od anjaaaa

» Da li ce mo biti ponovo zajedno
Jarac/Devica I_icon_minitimeNed Jan 31, 2016 10:33 pm od Je_lena

» Opis bračnog partnera u natalnoj karti
Jarac/Devica I_icon_minitimeSub Jan 16, 2016 1:32 pm od Lena90

» Tranzit Saturna
Jarac/Devica I_icon_minitimeSre Dec 09, 2015 10:32 pm od tina11

» Lavica/vaga
Jarac/Devica I_icon_minitimeUto Dec 08, 2015 6:19 pm od Wisnjica

» Vaga/Strelac
Jarac/Devica I_icon_minitimePon Dec 07, 2015 5:51 pm od Hirurg_u_pokusaju

» Njih dvoje :)
Jarac/Devica I_icon_minitimeNed Nov 29, 2015 5:01 pm od the.dangerous.one

» Lunarni za decembar
Jarac/Devica I_icon_minitimeSub Nov 28, 2015 9:53 pm od Taja93

» X kuca u TA
Jarac/Devica I_icon_minitimePet Nov 27, 2015 11:26 pm od Arahnna


Jarac/Devica

5 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Jarac/Devica Empty Jarac/Devica

Počalji od Admin Ned Avg 23, 2015 2:37 am

Da se upisem i ja:)

[img]Jarac/Devica Astro2gw01gfbffbf2189166[/img]
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 685
Datum upisa : 15.08.2015
Godina : 30

https://astropredvidjanja.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Jarac/Devica Empty Re: Jarac/Devica

Počalji od trolerka Ned Avg 23, 2015 2:00 pm

Andja je dosta analiticna osoba, u svemu trazi dlaku u jajetu i na prvi pogled hladna i racionalna...ali ovaj saturn kao dispozitor svih planeta je u vodoliji, vodoliji koja voli da krsi pravila i da luduje Laughing
Mesec u prvoj joj daje odredjenu dozu emotivnosti koju ne pokazuje rado naravno jer je u devici. Dosta planeta u jarcu + inkonjukcija sa Sa bi dala povremene upade u depresiju mada je kod nje sve promenljivo Very Happy
trolerka
trolerka
Admin

Broj poruka : 167
Datum upisa : 20.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Jarac/Devica Empty Re: Jarac/Devica

Počalji od melindas Ned Avg 23, 2015 2:15 pm

Sta bi njen Jupiter vl.4(i suvladar 7) u 3.kuci opisivao,selidbe ?
5.kuca u jarcu, obicno daje veze na duge staze,jel kod tebe to tako?


Jos nesto primetila sam da Mesec u devici imaju svetliji ljudi,smedje,plave
Ili je majka tog opisa pa me zanima dali je i kod tebe tako?

melindas

Broj poruka : 154
Datum upisa : 19.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Jarac/Devica Empty Re: Jarac/Devica

Počalji od Admin Ned Avg 23, 2015 2:21 pm

Tacno tako trolerka,jedan dan sam ok za sutra ne garantujem Very Happy

Selidbe dan ali i doprinosi opisu partnera kao suvladar 7.
Imam svetlo braon kosu prirodnu,plave oci
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 685
Datum upisa : 15.08.2015
Godina : 30

https://astropredvidjanja.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Jarac/Devica Empty Re: Jarac/Devica

Počalji od melindas Ned Avg 23, 2015 3:05 pm

Znaci tacno je za mesec da dodam u statistiku xexe

melindas

Broj poruka : 154
Datum upisa : 19.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Jarac/Devica Empty Re: Jarac/Devica

Počalji od Admin Ned Avg 23, 2015 3:10 pm

Zapisi haha Very Happy
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 685
Datum upisa : 15.08.2015
Godina : 30

https://astropredvidjanja.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Jarac/Devica Empty Re: Jarac/Devica

Počalji od arja Čet Avg 27, 2015 12:20 am

Našla.
Konzervativna. Porodična. Lep, prijatan dom, dobra porodica. Dosta okrenuta sebi. Na prvi pogled bih rekla da ti je isuviše lako Cool .. nema unutrašnjih "borbi" (=kvadrati), nema sukoba sa okolinom (=opozicije). Još te i jupiter "čuva" ali reklo bi se da nema od čega ... (?)
Moram još malo da se vratim na kartu, ne sećam se šta sam videla..

arja

Broj poruka : 36
Datum upisa : 26.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Jarac/Devica Empty Re: Jarac/Devica

Počalji od arja Čet Avg 27, 2015 12:33 am

Ovo je stvarno preteško za analizu: sami harmonični aspekti i konjukcije (pretežno između prijateljskih planeta, ako izuzmemo neptun i uran, koji praktično u ovoj varijanti ništa ne mogu, budući da jupiter "drži stvari pod kontrolom" - tako se bar meni čini..) Možeš eventualno biti neki "dibidus čudak i rasčupani slikar ili naučnik", ako pretpostavimo da jupiter možda pojačava tu konjukciju tog krda ličnih planeta sa nekoliko spoljnih..? Ali ne verujem u to, baš zato što se sve odigrava baš u (čestitom) jarcu (koji po svojoj prirodi sve na kraju izravna i "ispegla")
Ti si Jarac sa velikim J Smile , neverovatno kako malo drugi znaci učestvuju u tvojoj karti, ne sećam se da sam skoro videla nešto slično.
Nego, bolje ti reci - kako je živeti sa takvom totalnom harmonijom? sunny

arja

Broj poruka : 36
Datum upisa : 26.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Jarac/Devica Empty Re: Jarac/Devica

Počalji od Admin Čet Avg 27, 2015 12:42 am

Haha,prvo hvala na trudu za tumacenje:)
Ima velike istine u svemu,ali si zaboravila jednu bitnu stvar. A to je da mi je dispozitor stelijuma u Vodoliji 90Pl egz,cesto upadam u sukobe,ni tuce mi nisu strane (spaljeni Mars)
kratke,burne veze (spaljena Venera) nikad nijedna duga veza.
Ludo oblacenje,ponasanje:) Veliki deo Vodolije imam u sebi,i tetovaze,pirsinzi i sl Smile
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 685
Datum upisa : 15.08.2015
Godina : 30

https://astropredvidjanja.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Jarac/Devica Empty Re: Jarac/Devica

Počalji od arja Čet Avg 27, 2015 1:07 am

Ko bi primetio taj dispozitor od one "šume" u jarcu... Smile .. Ali ok, slažem se, trebalo bi i to "uvezati" u celu priču, ima logike. Sve u svemu - neobičan ti je horoskop. Obično svi imaju štošta razbacano po krugu, a kod tebe eto sve u jednoj tački (ili skoro sve)...
To je zapravo ono što me je uvek i zbunjivalo kod astrologije (koja mi je inače prilično zabavna -bar kao neka vrsta "kombinatorike"), u smislu - dokle dubiti u dubinu ... (?)
Naprimer, neki odmah se uhvate za mars u prvoj kući i to je onda recimo siledžija, ili bar buntovnik i vrlo žestok čovek na prvi pogled. A neki kažu: ali taj mars je u vagi pa je samim tim oslabljen ili čak feminiziran. A neki dodaju: da ali je na stepenu škorpije, pa je to neka vrsta perverzne agresije, kada se sve iskombinuje.. Onda neki dodaje: da sve to stoji, ali on je, uz sve to, u sekstilu sa jupiterom i u trigonu sa venerom, pa se zato ipak ispoljava na pozitivan način. I taman tu misliš da je *tačka*, kad ono ispade da je jupiter u debilitaciji, a venera izbombardovana saturnom i da takoreći "nema marsu spasa od to dvoje"... A onda moraš još da iskombinuješ koji je vladar te kuće - pa Jovo nanovo sve ispočetka jocolor ...
Hoću da kažem, da ono što me je uvek pomalo odbijalo od astrologije je ta nemogućnost hvatanja -kraja- svom tom frikombinovanju. Astrolozi umeju (kao što to ja radim Wink ) da bace tri pogleda na kartu i da ti izdeklamuju svašta, od pelena, preko braka, do "pokopa".. za 15 minuta "analize". A onda se sutra nešto neobično desi i kad ih pitaš "a šta je sad to" - oni se uhvate za neki nevidljivi splet stepeni, uglova i pod-znakova i opet deluje da sve ima smisla, sad na neki nov način Wink
Šta ti (kao administrator i verujem ljubitelj astrologije) misliš o svemu tome? Ja u principu tehnički mnogo toga znam (kao posledica sopstvenog interesovanja), ali se ne usuđujem ljudima mnogo šta da *prognoziram* znajući to što gore napisah...

arja

Broj poruka : 36
Datum upisa : 26.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Jarac/Devica Empty Re: Jarac/Devica

Počalji od Admin Čet Avg 27, 2015 1:33 am

Mislim da astrologija nije ni malo naivna niti laka nauka. (kako ko je smatra naukom)
Problem je sto to ljudi ne znaju,pa misle ''evo vam karta,jel moze tumacenje?''
Kad ih pitas sta ih zanima ,kazu ''sve''
Za to sve se placa profesionalni astrolog koji ce posvetiti svoju paznju i vreme za analiziranje. A vremena je potrebno mnogo,ne moze karta ni za par sati da se istumaci jer postoji mnogo vise od natalne astrologije,kao sto je prediktivna astrologija koja nije lagana,astromedicina...
Zbog toga zelim ovde clanove da podstaknem da ne ''uvaljuju'' samo kartu nego i da krenu da uce.
Literatura je svakako bitna i pozeljna,ali evo ja se ne bavim sa astrologijom ni godinu dana,nijednu knjigu nisam procitala.Krenula sam preko jednog foruma isto ostavsi svoju kartu ali sam se nadopunjavala posle i sama krenula da ucim jer eto postoje clanice koje su isfrustirane i besne pa su meni prepisale 3 muza (bice ti smesno,1 koji vara,2 potentan a 3 impotentan ) Taj njihov bezobrazluk me je i naterao da se uhvatim izucavanja astrologije . I eto,dosta clanica meni pune pp sa pitanjima a bave se mnogo duze od mene. Svima,koliko toliko izadjem iz susret bez obzira kakve su bile prema meni jer ja ovo radim iz ljubavi a vecina se baci u ove vode zbog svog nezadovoljstva u zivotu. Licno,sve podrzavam ali ako vidis da se neko trudi i izlazi ti u susret potrudi se nesto da naucis,ne moras meni da tumacis,samo nauci nesto.

Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 685
Datum upisa : 15.08.2015
Godina : 30

https://astropredvidjanja.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Jarac/Devica Empty Re: Jarac/Devica

Počalji od melindas Čet Avg 27, 2015 1:39 am

Andja pogledah ti kartu sad ja mislim da za tvoje kratke veze kako kazes je odgovoran Aspekt koji imas vl.ASC MErkur (ti) konjukcija Uran koji se nalazi u tvojoj 5.kuci a koji donosi oscilacije i nagli prekidi.

melindas

Broj poruka : 154
Datum upisa : 19.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Jarac/Devica Empty Re: Jarac/Devica

Počalji od Admin Čet Avg 27, 2015 1:40 am

Nije to jak aspekt,orbis je 8.Very Happy
Dovoljno je sto mi je Uran u 5 ,kao i Neptun (tajne)
Vladar 5 je Saturn u Vodoliji,koji se oseca odlicno ali koji voli slobodu.
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 685
Datum upisa : 15.08.2015
Godina : 30

https://astropredvidjanja.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Jarac/Devica Empty Re: Jarac/Devica

Počalji od melindas Čet Avg 27, 2015 1:43 am

Jeste presiroki orbis ali sam pomenula zbog aplikacije a ovo za tajne pije vodu ipak ti je Neptun vl.7 i u 0 sa Sunce vl12. i merkur vl.asc mrgreen

melindas

Broj poruka : 154
Datum upisa : 19.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Jarac/Devica Empty Re: Jarac/Devica

Počalji od Admin Čet Avg 27, 2015 1:44 am

Pa,moraju neke stvari i da se kriju mrgreen
Em su mi spaljeni Ma i Ve koji donose kratke veze.
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 685
Datum upisa : 15.08.2015
Godina : 30

https://astropredvidjanja.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Jarac/Devica Empty Re: Jarac/Devica

Počalji od melindas Čet Avg 27, 2015 1:48 am

Xexxexex .... ima i kod mene umesano 12. ...razumemo se mrgreen

melindas

Broj poruka : 154
Datum upisa : 19.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Jarac/Devica Empty Re: Jarac/Devica

Počalji od melindas Čet Avg 27, 2015 1:50 am

A pazi ovo ti si Jarac/Devica ,ja Jarac/Ribe ...

melindas

Broj poruka : 154
Datum upisa : 19.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Jarac/Devica Empty Re: Jarac/Devica

Počalji od arja Čet Avg 27, 2015 11:52 am

Anđo, u suštini si u pravu - astrologija je zaista veoma komplikovana, zamršena i "sitničava". Većina ljudi je ne zna i ne razume do kraja (a tek mali broj to i priznaje) i odatle tona, da tako kažem, "lupetanja" i promašenih prognoza... Ne verujem da iko nabacuje pogrešne smernice iz bezobrazluka, pre mi se čini da ljudi jednostavno nisu svesni koliko su samo "plitko zagazili" u sve to, pa se vode samo onim što im je direktno i očigledno.. Opasnost leži u tome što tumačenje dozvoljava da se isti simboli sagledavaju na različite načine (rekla bih: u velikoj meri zavisno od temperamenta i naklonosti osobe koja tumači). Po mom mišljenju svaka pozicija u karti može da se shvati na više načina. Primera radi: merkur u blizancima (znači: u svom znaku) za nekoga će biti pokazatelj izuzetne inteligencije i snalažljivosti, a neko drugi će u skladu sa aspektima videti naprimer pretnju od šizofrenije. Neko je sa naglašenim merkurom dobar prodavac i vešt govornik, a sa istim (ili vrlo sličnim aspektima!) može biti i dobar prevarant i lažljivac, a neko treći je naprimer samo detinjast, talentovan sportista, a četvrti je ljubitelj šupljih priča i telefoniranja... Mislim, sve to zajedno nosi merkur (odnosno znak blizanci) sa sobom i još mnogo toga, a sve je toliko suštinski različito i nije svejedno da li si samo pričalica ili si obična prefrigana varalica (a većina astrologa zapravo sa poteškoćom uspeva da razdvoji koja osobina je u pitanju..).
Evo i tvoj primer: tebi je praktično čitav horoskop u četvrtoj kući. A tu imaš toliko planeta (vladara, stepeni, konjukcija,...) da se čovek prosto "razboli" pokušavajući tu gomilu da razmrsi i rastumači cyclops Da ne spominjem da sama simbolika četvrte kuće ima bezbroj tumačenja (a mnoga su čak kontradiktorna jedna drugom): dom, majka, domovina, nasleđe.. ali i : antikviteti, smisao za lepo, skrivene stvari, udobnost, politika, rudnici, podzemlje, trezor, sever, pluća, grudi, početak i kraj, pa čak i embrion.. psihološki: povučenost, atmosfera detinjstva, privatnost, osećaj sigurnosti... i još mnoštvo drugih asocijacija. Tačnije, osoba sa jakom četvrtom kućom može biti antikvar sa smislom za estetiku i umetnost, ali isto tako može biti nacionalista zaljubljen u domovinu. Može biti žena-bankar sa lepim grudima Wink koja se na pola života preselila u Norvešku, ali može biti i neko ko se nasleđenim talentom obogatio u poznim godinama... A nije svejedno da li je u pitanju ekonomista po struci, ili je recimo osobenjak. Mislim da je teško razmrsiti šta je u pitanju kada je toliko planeta upetljano u istoj kući, u prevodu - ja na tvom mestu ne bi verovala nikom, što se horoskopa tiče Cool
No, moram da te pitam, pošto si nekoliko puta naglasila da ti je venera spaljena (i reklo bi se da jeste): kako ti uspeva gajenje saksijskog cveća, živo me zanima? flower

arja

Broj poruka : 36
Datum upisa : 26.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Jarac/Devica Empty Re: Jarac/Devica

Počalji od Admin Čet Avg 27, 2015 1:59 pm

Evo imam Spatifilum u sobi,uvenuo odavno hahah. Vracam ga u zivot kupanjem i suncanjem malo ali ne vredi Very Happy
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 685
Datum upisa : 15.08.2015
Godina : 30

https://astropredvidjanja.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Jarac/Devica Empty Re: Jarac/Devica

Počalji od arja Čet Avg 27, 2015 2:46 pm

I ja mislim da ne vredi geek
Moram samo da dodam još jedan detalj koji mi se čini da sam dobro snimila: pretpostavljam da ćeš u životu relativno lako dolaziti do neke velike love (mars vladar osme, venera vladar druge - sve u konjukciji sa suncem i u sekstilu sa jupiterom). To što ti je ta kombinacija u četvrtoj, po mom mišljenju može da znači da ćeš: sedeti u fotelji, a pare će same da se "zarade" rendeer (ili nešto slično) Nisam u fazonu da sad analiziram stepene, pošto mi se čini da su ove planete već same po sebi dovoljno dobro ukomponovane. Eto, želim ti da ti se to i ostvari santa

arja

Broj poruka : 36
Datum upisa : 26.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Jarac/Devica Empty Re: Jarac/Devica

Počalji od Admin Čet Avg 27, 2015 2:48 pm

Hahah,bilo bi dobro kada bi bilo tako Very Happy Jos Venera ima egzaktan sextil sa Ju Very Happy
Mada,prvo da nadjem sa cim cu da se bavim Very Happy
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 685
Datum upisa : 15.08.2015
Godina : 30

https://astropredvidjanja.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Jarac/Devica Empty Re: Jarac/Devica

Počalji od arja Čet Avg 27, 2015 2:56 pm

Što se ne bi bavila astrologijom? Grubo rečeno (a ja samo grubo i umem da gledam kartu): merkur vladalac MC-a i takođe u konjukciji sa uranom (=planetom astrologa). Još i šesta kuća u vodoliji cheers Dalje, uran u petoj (kuća zabave, a astrologija može da se podvede pod "zanimaciju" kako za astrologa - tako i za klijenta) - i taj uran u konjukciji sa planetama iz četvrte (tvoj dom, tvoje privatno mesto).
Da skratim: ja bih na tvom mestu još malo prostudirala tu materiju (a već imaš odličan sajt), a onda bih *stavila turban* i krenula da tumačim ljudima karte.
Imaš smisla za to, a i mlada si, imaš sasvim dovoljno vremena da dobro sve proučiš i *patentiraš* study

arja

Broj poruka : 36
Datum upisa : 26.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Jarac/Devica Empty Re: Jarac/Devica

Počalji od Taja93 Čet Avg 27, 2015 2:56 pm

Pa, evo našla si. Astrologijom. yujtyuytu
Taja93
Taja93

Broj poruka : 61
Datum upisa : 19.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Jarac/Devica Empty Re: Jarac/Devica

Počalji od Admin Čet Avg 27, 2015 2:59 pm

Hvala arja hjhj
Svakim danom se nauci sve vise. Razmisljala sam u istom smeru kao ti,da se bavim sa astrologijom.
Nego,ja imam jedan problem. Ja bih se pojela kada bi nekom nesto pogresno videla/rekla a to jos naplatim.
Namucim i sebe i njih za dz. Pritom bi me to obeshrabrilo.
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 685
Datum upisa : 15.08.2015
Godina : 30

https://astropredvidjanja.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Jarac/Devica Empty Re: Jarac/Devica

Počalji od melindas Čet Avg 27, 2015 3:00 pm

Vl.asc i vl.mc merkur u 4.kuci privatni posao,dispozitor u 6.kuci posao koja je u vodoliji (astrologija,internet),vladar uran u 5.kuci (5.kuca talenti)
Imas talent i predispozicije da to i bude tvoje zanimanje Srecno

melindas

Broj poruka : 154
Datum upisa : 19.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Jarac/Devica Empty Re: Jarac/Devica

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu