Astroloski kutak
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zadnje teme
» rak skorpija black magic woman
kuca - Dvanaesta kuca u natalnoj karti - Page 2 I_icon_minitimeSre Mar 16, 2016 8:33 pm od anjaaaa

» Da li ce mo biti ponovo zajedno
kuca - Dvanaesta kuca u natalnoj karti - Page 2 I_icon_minitimeNed Jan 31, 2016 10:33 pm od Je_lena

» Opis bračnog partnera u natalnoj karti
kuca - Dvanaesta kuca u natalnoj karti - Page 2 I_icon_minitimeSub Jan 16, 2016 1:32 pm od Lena90

» Tranzit Saturna
kuca - Dvanaesta kuca u natalnoj karti - Page 2 I_icon_minitimeSre Dec 09, 2015 10:32 pm od tina11

» Lavica/vaga
kuca - Dvanaesta kuca u natalnoj karti - Page 2 I_icon_minitimeUto Dec 08, 2015 6:19 pm od Wisnjica

» Vaga/Strelac
kuca - Dvanaesta kuca u natalnoj karti - Page 2 I_icon_minitimePon Dec 07, 2015 5:51 pm od Hirurg_u_pokusaju

» Njih dvoje :)
kuca - Dvanaesta kuca u natalnoj karti - Page 2 I_icon_minitimeNed Nov 29, 2015 5:01 pm od the.dangerous.one

» Lunarni za decembar
kuca - Dvanaesta kuca u natalnoj karti - Page 2 I_icon_minitimeSub Nov 28, 2015 9:53 pm od Taja93

» X kuca u TA
kuca - Dvanaesta kuca u natalnoj karti - Page 2 I_icon_minitimePet Nov 27, 2015 11:26 pm od Arahnna


Dvanaesta kuca u natalnoj karti

+5
Admin
melindas
Hirurg_u_pokusaju
trolerka
Mrgud
9 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

kuca - Dvanaesta kuca u natalnoj karti - Page 2 Empty Re: Dvanaesta kuca u natalnoj karti

Počalji od CrnaDama Ned Avg 23, 2015 12:29 am

A zasto to mislis? Neutral
U kom znaku je, koje planete su u njoj? Very Happy
CrnaDama
CrnaDama

Broj poruka : 47
Datum upisa : 19.08.2015
Lokacija : Na vrhu.

Nazad na vrh Ići dole

kuca - Dvanaesta kuca u natalnoj karti - Page 2 Empty Re: Dvanaesta kuca u natalnoj karti

Počalji od Arahnna Ned Avg 23, 2015 1:17 am

moja je u lavu,vladar u blizancu u 9oj - problem je sto je svee kod mene od strane marsa zasoljeno,u sve se mesa sa njegovim losim aspektima,jos je on kao vladar 8e u 12oj u devici - sve nesto skriva tamo i iz zasede mi napada lepe planete
Arahnna
Arahnna
Admin

Broj poruka : 209
Datum upisa : 17.08.2015
Godina : 28

Nazad na vrh Ići dole

kuca - Dvanaesta kuca u natalnoj karti - Page 2 Empty Re: Dvanaesta kuca u natalnoj karti

Počalji od annavanna Ned Avg 23, 2015 10:11 am

Šta mislite o mojoj 12. kući? Neutral

kuca - Dvanaesta kuca u natalnoj karti - Page 2 Jqkdig
annavanna
annavanna

Broj poruka : 11
Datum upisa : 21.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

kuca - Dvanaesta kuca u natalnoj karti - Page 2 Empty Re: Dvanaesta kuca u natalnoj karti

Počalji od Bubich33 Ned Avg 23, 2015 5:27 pm

Moja 12a pocinje u jarcu i nastavlja se u vodoliji

Venera u jarcu...
Merkur u vodoliji i Sunce isto...
Stelijum. Sto mislite koja bi bolest mene mogla zahvatiti...psihicka?
Mjesec u ribama u prvoj kvadrat uran u strijelcu u 9oj
Bubich33
Bubich33

Broj poruka : 19
Datum upisa : 22.08.2015
Godina : 42

Nazad na vrh Ići dole

kuca - Dvanaesta kuca u natalnoj karti - Page 2 Empty Re: Dvanaesta kuca u natalnoj karti

Počalji od Mrgud Uto Avg 25, 2015 8:14 pm


GENIUS MALUS – ZAO DUH

Ovaj sektor predstavlja udaljavanje, odlaske, duge boravke u daljini, odvajanja od dragih bića ili čak njihov gubitak. Označava tajne veze, skrivena neprijateljstva, okove, smetnje, prepreke, nesebično služenje i davanje sebe. Odnosi se i na zatvorene prostore, socijalne poslove, usamljena i udaljena mesta, bolnice, zatvore ili manastire.

Ovde se vidi i ono najvažnije a zavisi od nas – šteta koju sami sebi nanosite. Pokazuje nepoznate ili skrivene jake i slabe vaše strane. Ukazuje na mesta izgnanstva, uzdržanost, inhibicije, progonstvo, skrivene neprijatelje, opasnost ili ilegalne poslove. Odnosi se na sve one stvari koje krijemo od drugih. Pokazuje istraživanja, pozadinu, subjektivne oslonce, unutrašnju svest, nesvesno "ja", duhovni dug koji treba platiti (karma) ali i milosrđe, saosećanje i rad za javno dobro. 12p često nazivamo "ostavom" ili "spremištem" zbog toga što tu bacamo ili skrivamo probleme koji su isuviše bolni da bismo se sa njima suočili, ili teškoće čije postojanje odbijamo da priznamo.

Sasvim je evidentno da je 12p najezoteričnije od svih polja. Istraživanja su pokazala da ono sadrži opis naše poslednje inkarnacije ili barem one koja je ostavila najdublji pečat. Planete u ovom polju pokazuju želju da se razreše karmičke veze koje vas čvrsto vezuju sa ovim svetom. U ovom se polju susrećemo sa iskušenjima svih vrsta. Ako se ona hrabro prihvate, dolazi do oslobodjenja.

VLADAR 12p

Polje ZAVRŠETAKA, osetljivost, spremnost na žrtvu, intuitivnost, saosećajnost, inspiracija, misterije i slično. ASC predstavlja naše telo, ono što se vidi, 12p pokazuje ono što se ne vidi, onaj deo u kome možemo da zavaravamo sebe ili druge. U psihološkom smislu ovo je nesvesni deo, sve naše traume i radosti koje smo doživeli od rođenja, ovde je odluka koju samo mi možemo doneti. Pokazuje koliko želite da sagledate sebe (unutrašnjost) ili da živite u neznanju. U praktičnom ili svakodnevnom životu pokazuje mnoge skrivene aktivnosti, ono što radimo u samoći, pokazuje našu vezu sa ustanovama zatvorenog tipa. U najboljim uslovima ovde pronalizimo svoje pravo ja, inspiraciju i veru.

Mnogo planeta – povučenost, odvojen život, asketizam, misticizam, poezija, krimininal. Nije dobro ako se vladar 12p nađe u 4p 6p ili 8p još LA jer moral je loš, kao i ishod svega. Ako je u 1p (naročito MA ili SA) i bez krivice dospe u zatvor. Mirom i suzdržavanjem lome se i najgori asp. uči Kineski Tao.

Kao u svemu do sada, vladar 12p svojom simbolikom otkriće ono nevidljivo, vašu snagu ili slabost, sve skrivene radnje (ovo ne znači da su one nelegalne ili loše) ili nevidljive opasnosti i kako izlazite na kraj sa time. Pla. u 12p baca akcenat na neka dešavanja vezana za polja kojim vladaju (pr. vladar 2p u 12p – novac ostvaren u tajnosti), naravno simbolika planete će objasniti kako i koliko pošteno jer ovo je polje tajni i tajnih radnji.

Lične planete ( SO MO ME VE MA i lični vladari) u 12 stvaraju odredjenu osujećenost ili inhibicije vezane za simboliku planete :
- SO – stvara generalno povučenu osobu i slabiju ličnu organizaciju vezanu za ionako latentne ambicije, uspeh moguć u ustanovama zatvorenog tipa,
- MO – je možda najgore položen, nosi razne nedefinisane strahove, depresije i sklonost suicidu,
- ME – daje probleme u komunikaciji, dobro samo za pisce, sa LA i sklonost kriminalu ili kradjama, posebno sa maleficima,
- VE – sklon tajnoj ljubavi ili strah od odbačenosti, inhibicije u ljubavi,
- MA – ograničena energija, sa LA i ljudskim znacima mogući napadi tajnih neprijatelja ili izolacije, zatvor, ropstvo i slično.

Ovo važi i kada su lične planete vladari vrha 12p ali njihov položaj u drugom polju, pokazaće na šta ili nakoga se odnosi simbolika 12p.

Lični vladar u 12p takodje daje povučenu osobu ili sklonost zakulisnim radnjama (LA), moguć i život negde daleko ili na pustim mestima, često u necivilizovanim krajevima ili inostranstvu, kao i neko vreme provedeno u izolaciji (LA) ali i odredjenu inhibiranost što sve zavisi od planete ličnog vladara. Uglavnom ovim ljudima je potrebna samoća da napune baterije, odnosno obnove energiju.

Malefici u ovom polju, posebno sa LA mogu doneti razne opasnosti, naročito ako postoji neka veza sa ličnim vladarem.

Izvor...slobodni.net (Duh)

Mrgud

Broj poruka : 90
Datum upisa : 20.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

kuca - Dvanaesta kuca u natalnoj karti - Page 2 Empty Re: Dvanaesta kuca u natalnoj karti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu